Ik vind de vraag van Harry stiekem toch wel interessant. Daarom maar eens de service manuals van de DAC960 en van de CD471 erbij gepakt. De CD471 omdat ik hier nog een stapeltje van 5 heb staan, waarvan sommige wel en sommige niet werken. Maar had ook een andere speler met de TDA1541 kunnen zijn.
Opvallend aan de DAC960 is natuurlijk de analoge output, waarin zelfs op de variabele uitgang en hoofdtelefoon uitgang een fase draaiing mogelijk is. Schakelbaar, gemaakt met een NE5534 opamp. Daarnaast valt de scheiding tussen de SAA7220 en de TDA1541 met optocouplers op. En ook dat er geen kristal voor de klok gebruikt wordt, maar dat deze via het CX23053 IC aan de input en wat andere componenten gemaakt wordt. Dat moet ook wel want deze DAC kan naast 44.1 ook 32 en 48 kHz samplefrequentie aan. Leuk detail is nog dat als er 32 kHz gedetecteerd wordt er een extra 15 kHz roll-off filter in het analoge circuit geschakeld wordt.
Kijken we naar de CD471 zien we in grote lijnen een vergelijkbare opbouw. Natuurlijk is het analoge deel een heel stuk eenvoudiger uitgevoerd, geen variabele uitgang, geen gebalanceerde uitgang, geen fasedraaiing, LM833 en NJM4560 opamps tegenover de NE5534 etc. (maar geen idee wat het verschil tussen die opamps is). Geen optische scheiding tussen SAA7220 en TDA1541 en natuurlijk de motor en laser besturing en de demodulatie van het lasersignaal in plaats van dat CX23053 IC.
Ook even gekeken naar dat ontwerp van Analog Metric, wat me daar als eerste opvalt is dat daar wel gebruik gemaakt wordt van een kristal klok. Als die klok dan niet gelijk loopt met het ingangssignaal, moet je dan niet bits weggooien of dubbelen, al naar gelang het ingangssignaal sneller of langzamer is? Is dat wel high-end? Of is daar iets anders voor bedacht, zit er iets voor in dat IC, feedback van de DAC experts hierin is zeker welkom. Ik zie het niet, maar heb er te weinig kennis van.
En ik zie er geen de-emphasis is zitten. Nu zijn er weinig bronnen die daar gebruik van maken, maar bij het muziek samenstellen voor een luidspreker vergelijking een paar jaar geleden liepen we daar toch een keer tegenaan, met de CD met orgelmuziek van Piet.
Om een lang verhaal (en dat is het inmiddels al) kort te houden, zou je in principe gebruik kunnen maken van het input deel rond de CS8412/CS8414 op die Analog Metric print (print is ook los, zonder componenten, leverbaar) en de signalen daarvan aan de SAA7220 van de CD speler kunnen toevoeren in plaats van deze en verdere componenten in de signaalweg op die Analog Metric print te monteren. Of je ontwerpt zelf een printje, maar zo handig ben ik niet.
Je zou nog een stap verder kunnen gaan en je zet wel een SAA7220 op die Analog Metric print en knutselt er de optocouplers bij en gaat zo naar de TDA1541 in de speler. En zorgt voor een 2e voeding, verwijdert het digitale deel in de speler om zo al de 2-voedingen opzet als in de DAC960 te realiseren. Maar of het experiment dat waard is?
Alternatief, je bouwt de schakeling rond het CX23053 IC zoals in de DAC960 na (is dat IC nog leverbaar?). Als je dan ook nog de samplefrequentie detectie uit de DAC960 nabouwt en deze op het display van de speler weet weer te geven ben je helemaal de baas. Maar, niet gebruiken met 32 kHz want er zit geen 15 kHz filter in de output van die speler

.
Kortom, misschien toch maar eens die Analog Metric print bestellen en een paar chippies en het experiment wagen

? Zal niet het DAC960 niveau halen, maar kost ook véél minder. En houdt je van de straat in deze tijden. Of laat ik het maar bij dit gedachtenspinsel? Wordt misschien vervolgd

. Of niet

.
CD304,FA920,FT930,FT950,FV930,CD931,CD940,CD950,FC931,FC950,DCC900,DCC951,DSC950,
DSS930,CDI220,CD753,DCC730,FC870,EQ670,SX6090/190/290/390/5877,AH489,CD614,AF977,
DAT850 (en z'n JVC halfbroer). 4x RH541,2 xRH544/00R,2xRH544/78R,2xAH586 en 2xAH587.